Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
produkty
Gruszki szaruszki w syropie

Gruszki w syropie to znakomity dodatek do różnego rodzaju potraw mięsnych. Ich nazwa wzięła się od starej odmiany gruszy Salisbury, zwanej potocznie „Szaruszką”, ze względu na szary kolor owoców.

Sieć Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze

W styczniu 2012 r. woj. kujawsko-pomorskie zostało członkiem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, promującej regionalną żywność. Dzięki sieci lokalni wytwórcy, rolnicy, właściciele zajazdów itp. mogą wypromować oferowane przez siebie przysmaki, a turyści i konsumenci – odnaleźć na mapie województwa punkty, gdzie można nabyć produkty i posiłki przygotowane zgodnie z regionalnymi recepturami.

Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego

Koncepcja sieci promującej regionalne produkty i potrawy – i dzięki temu stymulującej rozwój turystyki – powstała w 1995 roku dzięki współpracy szwedzkiego regionu Skania i duńskiej wyspy Bornholm. Od tego czasu sieć znacząco się rozrosła i obecnie obejmuje regiony w różnych częściach Europy, w tym dziewięć polskich województw.

Haft artystyczny

Czy obrazy można wyhaftować? Okazuje się, że tak. Pasją pochodzącej z okolic Świekatowa w Borach Tucholskich Ireny Chełmowskiej, jest malarstwo dziergane, inspirowane motywami ludowymi. Wśród jej wyrobów, oprócz haftowanych obrazów, znajdują się obrusy, serwety, szydełkowe bluzki, paski i nakrycia głowy oraz poduszki i powłoczki.

 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi