Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
atrakcje

Ekomuzeum Doliny Noteci, to sieć rozproszonych w terenie obiektów, tworzących żywą i działającą kolekcję, gdzie elementy przyrodnicze, kulturowe i historyczne prezentowane są w miejscu swego występowania i zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

W Wymysłowie k. Tucholi znajduje się muzeum indiańskie im. Sat-Okha. Muzeum powstało w 2000 roku z inicjatywy samego Stanisława Supłatowicza (Sat-Okh oznacza Długie Pióro) i grupy zapaleńców, wywodzących się z Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian. Jest jedną z niewielu tego typu placówek w Europie. W jego zbiorach znajduje się spora liczba eksponatów przybliżających życie codzienne, duchowe, a także sztukę pierwotnych ludów Ameryki.

O tej niewielkiej, bo liczącej nieco ponad 600 mieszkańców miejscowości w powiecie mogileńskim, po raz pierwszy cała Polska usłyszała latem 2000 roku. Na polach, na których rosło zboże, pojawiły się tajemnicze, niektóre bardzo fantazyjne piktogramy. Do wsi zaczęli przyjeżdżać ufolodzy i miłośnicy zjawisk paranormalnych nie tylko z Polski ale i z zagranicy. Przez sześć lat, do 2005 roku piktogramy pojawiał się regularnie w okresie wakacyjnym.

Na północy województwa kujawsko-pomorskiego pomiędzy jeziorem Długie a jeziorem Okrągłe znajduje się niezwykła wieś Krąg w gminie Śliwice, w której do dnia dzisiejszego zachował się unikatowy drewniany zespół chałup z XIX wieku. 70 procent jej zabudowy to stare drewniane chałupy, w tym kilka pod strzechą.



Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi