Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Kościoły
Drewniany kościół w Żołędowie

W Żołędowie – wsi w gminie Osielsko, niedaleko Bydgoszczy – znajduje się zabytkowy drewniany kościółek z 1715 r., otoczony rozłożystymi dębami i lipami. Jak na miejscowość z „drzewnym” akcentem w nazwie przystało, całe Żołędowo wypełnia zresztą szum starych drzew. W centrum wsi znajduje się okazały park z alejkami i pięknie odrestaurowanym budynkiem nadleśnictwa.

Drewniany kościół w Parlinie

Parlin to malownicza wieś na Pałukach, położona 9 km od Mogilna. W 1874 r. odkryto tu srebrny skarb o wadze ok. 0,5 kg, pochodzący z XI w., na który składały się niemieckie, polskie, arabskie, węgierskie i angielskie monety. Dzisiaj największy skarb Parlina stanowi zabytkowy drewniany kościółek pod wezwaniem św. Wawrzyńca.

Kościół p.w. Św. Jakuba Apostoła Starszego w Bobrowie

W niewielkiej wsi Bobrowo znajduje się architektoniczna perełka Ziemi Chełmińskiej, jeden z najstarszych i najcenniejszych obiektów sakralnych w okolicach Brodnicy – gotycki kościół św. Jakuba.

Kościół farny św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem

W niewielkim Nowem – mieście położonym malowniczo na wiślanej skarpie – znajduje się piękny gotycki kościół farny. Wchodząc do jego mrocznego, pełnego ech wnętrza, odwiedzający czuje się, jakby odbył podróż w przeszłość – do czasów, gdy średniowieczne Nowe, ważny punkt na wiślanym szlaku handlowym, przeżywało epokę rozkwitu.



Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi