Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Inne

Startowiska dla paralotni

Paralotniarstwo to jeden z najciekawszych i najbardziej ekscytujących sportów. W Polsce zainteresowanie tym sportem przypada na połowę lat 90-tych. Wtedy też pierwsze paralotnie pojawiły się na zboczach wiślanych klifów Doliny Dolnej Wisły.
Szczególne uwarunkowania Doliny sprawiają, że aktualnie uprawianie tej dyscypliny przeżywa rozwój w tym rejonie. Wspaniałe krajobrazy i doskonałe warunki termiczne pozwalają na latanie paralotnią zarówno w obrębie Doliny jak i na latanie przelotowe.
To właśnie paralotniarstwem zajmuje się jedna z sekcji Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni” z Nowego. Wraz z nimi można polatać w Dolinie Dolnej Wisły.
Stowarzyszenie zorganizowało i zarządza dwoma startowiskami (miejscami z których startują paralotnie, będącymi jednocześnie punktami widokowymi) zlokalizowanymi na wysokich klifach w Nowych Marzach oraz Nowem.
Ponadto w 2011 roku Aktywni zaadoptowali odcinek po dawnej linii kolejowej w miejscowości Przyny (3 km na zachód od Nowego) na miejsce do wykonywania holi paralotniowych za wyciągarką. Startowisko prowadzi aktywną działalność i dedykowaną pilotom latającym rekreacyjnie oraz wyczynowcom latającym na długich dystansach.
Działalność dedykowana jest wszystkim osobom, które lubią aktywnie spędzać czas wolny. Jest to oferta zarówno dla pilotów paralotni, jak i osób im towarzyszących a uprawiających tej dyscypliny. Szczególnie startowiska zlokalizowane w Nowem i Nowych Marzach pełnią funkcję rekreacyjna i poznawczą. Umożliwiają poznawanie piękna Doliny Dolnej Wisły.

Marcin Tylman

Fot. Marcin Tylman / Fot. Krzysztof Wesołowski
Dane kontaktowe
Osoba kontaktowaMarcin Tylman
Telefon502-458-419
Emailadministrator@aktywninowe.pl
WWWwww.aktywninowe.pl
AdresKomierowskiego 14
Miejscowość86-170 Pyrzyny k. Nowego
Lokalizacja


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi