Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Twórczość ludowa

Jan Czupryniak

Przygoda Jana Czupryniaka z warsztatem plastycznym zaczęła się już w szkole podstawowej. Po jej ukończeniu zaproponowano mu dalszą naukę w Liceum Plastycznym w Zakopanem, jednak los zadecydował inaczej. Ukończył Technikum Budowlane w Bydgoszczy, a potem został zauważony przez Józefa Spornego, z którego inicjatywy w 1992 roku zorganizowano jego pierwszą wystawę. Pan Jan jest niezwykle barwną postacią. Jego rzeźby można oglądać w całej Polsce, od Zieleńca na południu, po Gdańsk na północy.
Po zdobyciu wyróżnienia w ogólnopolskim Konkursie Twórców Ludowych w Lublinie Jan Czupryniak został zweryfikowany do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Swego czasu był też członkiem zarządu głównego stowarzyszenia w Lublinie. Od tamtej chwili jego życie diametralnie się zmieniło. Z wykształcenia budowlaniec poświęcił się pracy artysty.
Jan Czupryniak znany jest nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Wykonał między innymi kapliczkę dla byłego prezydenta Austrii, a jego prace trafiły nawet do Meksyku i Australii. Jest również twórcą rzeźby, która była podarkiem dla strażaków z Nowego Jorku od Straży Pożarnej z Minikowa. Stworzył najwyższą, 8-metrową rzeźbę w województwie kujawsko-pomorskim nazwaną „Diabelska rodzina młynarzy”, która znajduje się w Grudziądzu. Był komisarzem pleneru Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego w Szydłowie w 2007 roku oraz organizowanych corocznie od 2004 roku w Bysławiu Międzynarodowych Plenerów Rzeźbiarsko-Malarskich.

Dane kontaktowe
Osoba kontaktowaJan Czupryniak
Telefon504-251-381
Emailbrak
Miejscowość89-500 Tuchola
Lokalizacja


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi