Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
atrakcje
Pałac Romantyczny w Turznie

W pałacu w podtoruńskim Turznie w 1825 i 1827 roku gościł Fryderyk Chopin. Dzisiaj w odrestaurowanym budynku mieści się czterogwiazdkowy hotel, centrum konferencyjne i SPA. W otaczającym pałac parku można pograć w tenisa, pospacerować malowniczymi alejkami, a po spacerze wypić popołudniową herbatę w Zameczku – ogrodowym pawilonie w stylu romantycznym.

Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osielsku

Przejeżdżając przez Osielsko – wieś o bogatej, sięgającej I wieku n.e. historii, dawniej ważny punkt na szlaku bursztynowym – warto zajrzeć do miejscowego kościoła p. w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. We wnętrzu świątyni znajduje się XVI-wieczny ołtarz główny, przeniesiony z kościoła Klarysek z Bydgoszczy po kasacie klasztoru w 1835 r., oraz wiele innych cennych elementów wyposażenia.

Dwór w Żołędowie

W Żołędowie, wsi o bogatej historii – dawnej siedzibie rodu Żołędowskich herbu Rawicz, Moszczeńskich herbu Nałęcz i Karłowskich, warto obejrzeć eklektyczny dwór z XIX wieku, otoczony malowniczym parkiem ze stawem i starodrzewem. Obecnie mieści się tu Dom Społeczny Zgromadzenia Sióstr Pasterek.

Drewniany kościół w Żołędowie

W Żołędowie – wsi w gminie Osielsko, niedaleko Bydgoszczy – znajduje się zabytkowy drewniany kościółek z 1715 r., otoczony rozłożystymi dębami i lipami. Jak na miejscowość z „drzewnym” akcentem w nazwie przystało, całe Żołędowo wypełnia zresztą szum starych drzew. W centrum wsi znajduje się okazały park z alejkami i pięknie odrestaurowanym budynkiem nadleśnictwa.



Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi