Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Grody

Gród Foluszek

Ośrodek Edukacji Historycznej "Gród Foluszek" położony jest 10 km na północ od Brodnicy nad jeziorem Popek. Idea powstania Ośrodka Edukacji Historycznej "Gród Foluszek" narodziła się w 2000 r. po obserwacji podobnych parków tematycznych w innych krajach europejskich. Tam bowiem o wiele wcześniej już zauważono konieczność nieco innego podejścia do edukacji z młodzieżą nastawioną głównie na odbiór rzeczy łatwych, lekkich i przyjemnych. Edukowanie poprzez zabawę staje się idealnym sposobem na naukę, podczas której młodzież jest naocznym świadkiem historii. To dzięki zapoznaniu się z mieczem, łukiem czy kuszą staje się ona uczestnikiem eksperymentu archeologicznego pozwalającego jej jakby mimochodem na samoedukację.
W grodzie Foluszek odbywają się zajęcia, które, oprócz ładunku wiedzy teoretycznej, mają przede wszystkim wymiar spotkań z żywą historią w ramach specjalnie przygotowanego do tego celu grodziska.
Gród Foluszek jest doskonałym miejscem na żywą przygodę z historią i archeologią, która pozostawi wyraźny ślad w wiedzy młodego człowieka. W grodzie są prowadzone zajęcia dla dzieci i młodzieży m.in. z nauki fechtunku, strzelania z kuszy czy łuku. Wysłuchać również można opowieści o kulturze i etosie rycerskim. Uczestnicy mogą także własnoręcznie wybić pamiątkową monetę przy pomocy stempli wykonanych według średniowiecznych wzorów.

Dane kontaktowe
Osoba kontaktowaJan Majewski
Telefon+48 600-757-090
Emailbractwobrodnica@wp.pl
WWWwww.bractwobrodnica.cba.pl
AdresŁyskowskiego 2/35
Miejscowość87-300 Brodnica
Lokalizacja


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi